Grażyna Torbicka komentuje odejście z TVP. Zdradziła powody, przez które zrezygnowała z dalszej współpracy

Grażyna Torbicka w rozmowie z Plejadą opowiedziała, dlaczego zdecydowała się zrezygnować z pracy w TVP. Najważniejszą przyczyną było to, że przestała mieć wpływ na to, co będzie pokazywać w swoim programie.

W 2016 roku największa gwiazda TVP, czyli Grażyna Torbicka, podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Zdecydowała się na to po 31 latach pracy. Tłumaczyła wtedy, że to dobry moment, by spojrzeć na świat z innej perspektywy. Teraz jednak zdecydowała się opowiedzieć, dlaczego tak naprawdę odeszła z Telewizji Polskiej.

Grażyna Torbicka o odejściu z TVP

Już wtedy mówiło się, że dziennikarce nie spodobało się to, że w 2016 roku przed filmem „Ida”, który został wyemitowany w TVP2 w cyklu „Kocham Kino”, który tworzyła, pokazano dyskusję ekspertów: Krzysztofa Kłopotowskiego Piotra Gursztyna i Macieja Świrskiego. Wypowiedzieli się oni krytycznie o oscarowej produkcji. Jak się okazuje po latach, miało to wpływ na decyzję Torbickiej:

Pod szyldem mojego autorskiego programu „Kocham Kino” wypuszczono publicystyczno-propagandową rozmowę na temat „Idy”, która z filmem i kinematografią nie miała nic wspólnego. Zrobiono to bez mojej wiedzy – powiedziała w rozmowie

Uznała wtedy, że nie ma ochoty pracować dłużej w TVP, gdzie nie ma wpływu na pokazywane w jej programie treści.

Stwierdziłam, że skoro przestałam mieć wpływ na to, co pokazywane jest w moim programie, to muszę odejść – dodała.

Jednak mimo wszystko nie ma pretensji do stacji, nie czuje żadnej urazy. Do tej pory ma ogromny sentyment i chce pamiętać tylko te dobre chwile.

Wszyscy byli bardzo zaskoczeni. Na szczęście, rozstaliśmy się szybko, bo byłam pewna swojej decyzji. Choć oczywiście był to dla mnie ogromny stres. Spędziłam w Telewizji Polskiej trzydzieści lat mojego zawodowego życia, jest tam całe archiwum mojej pracy. Ja generalnie zachowuje w głowie tylko dobre wspomnienia. Jestem jeszcze na takim etapie swojego zawodowego życia, że wciąż fascynuje mnie to, co robię – wyznała.

Grażyna Torbicka trafiła do Telewizji Polskiej w 1985 roku. Zadebiutowała w programie „Sportowa niedziela” u boku Włodzimierza Szaranowicza. Później przeszła do TVP2, a w 1986 roku pojawiła się jako konferansjerka podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Jest autorką programu TVP2 Kocham Kino.

1

2

3

4

Źródło: plotek.pl

Share

Dodaj komentarz