Nigdy byście nie zgadli. Oto kim z zawodu jest Robert Janowski, padniecie na łopatki

Robert Janowski jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego show-biznesu. Wokalista, aktor, prowadzący i dziennikarz ma jeszcze jeden zawód, o którym mało kto wie. Kim z wykształcenia jest wieloletni gwiazdor TVP?

Robert Janowski znany jest przede wszystkim z prowadzenia hitowego show TVP „Jaka to melodia”. Pojawiał się w nim nieprzerwanie w latach 1997-2018, a rozstanie z telewizją nastąpiło w atmosferze skandalu i wzajemnych oskarżeń.

Część konfliktu ze stacją prowadzoną przez Jacka Kurskiego była publiczna, gdyż na jego Facebooku regularnie pojawiały się sprostowania i odniesienia do polityki TVP względem programu i jego samego. Jednym z głównych powodów odejścia Roberta Janowskiego z teleturnieju była zmiana firmy zajmującej się tworzeniem programu na tę, z którą był w mniej lub bardziej otwartym konflikcie.

Na stanowisku prowadzącego zastąpił go Norbi, który jednak nie przyciąga tak wielkiej liczby oglądających i nie wzbudza tak powszechnej sympatii. Ta zmiana zakończyła pewną, piękną erę w polskiej telewizji.

– Nigdy nie byłem w programie najważniejszy. Zawsze, powtarzam, ZAWSZE liczyli się przede wszystkim nasi goście, zwodnicy i widzowie. I nic się nie zmieniło. Jesteście najlepsi. Bez WAS nie byłoby „Melodii”. To dzięki Wam „JTM?” otrzymało tytuł „Najlepszego Programu Rozrywkowego”. To dzięki WAM TVP1 uzyskała pozycję lidera rynku wśród wszystkich widzów. W imieniu Media Corporation, byłego już producenta teleturnieju, i swoim, serdecznie Wam za to dziękuję – pisał wówczas na Facebooku.

Mało kto wie, kim z zawodu jest Janowski

Pomimo ogromnego talentu i wczesnego wejścia w biznes muzyczny, Janowski nie zapomniał o edukacji. Po pięciu latach nauki i trudach został lekarzem weterynarii.

Ani minuty nie pracował jednak w zawodzie, gdyż po studiach natychmiast zaangażował się w działalność artystyczną, teatr i muzykę. W jednym z wywiadów przyznał, że do weterynarii zmusili go rodzice, a w leczeniu zwierząt chciał posługiwać się muzyką.

– Ludzie się boją decydować tak zasadniczo, że zmieniają swoje życie. Musiałem to zrobić, odważyłem się i nie żałuję oczywiście – powiedział.

Robert Janowski cieszy się ogromną sympatią

Janowski to nie tylko „Jaka to melodia”, to także liczne albumy muzyczne, sztuki teatralne i filmy. Gwiazdor występował w najpopularniejszych polskich serialach i grał główną rolę w największym w historii kraju sukcesie musicalowym „Metrze”, które wystawiono nawet na nowojorskim Broadwayu.

Oprócz działalności artystycznej i telewizyjnej ten człowiek naprawdę wielu talentów prowadzi akcje charytatywne spod znaku własnej i wielu innych fundacji. Robert Janowski jest naprawdę zaangażowany w pomoc potrzebującym, ostatnio przy okazji Kolacji Szefów Kuchni na gdańskim Stadionie Energa nie dość, że prowadził wydarzenie, to jeszcze sprzedawał książki i płyty własnego autorstwa, z których zysk przekazano na rehabilitacje i leczenie niepełnosprawnych dzieci.

Share

Dodaj komentarz